Haber
14 Aralık 2016 ( 772 izlenme )
Reklamlar

Reis Halep'i teslim etmez diyenler hayal kırıklığına uğradı

DÜN GECE NELER OLDU..HALEP,PUTİN VE RiTE GERÇEĞİ;


Dün gece Suriye ordusunun Halep'te kontrolü ele aldığı kesinleşince Tayyip Erdoğan'a yıllardır büyülenmiş gibi bağlı olan kitlede ciddi bir kırılma yaşandı.
Son dakikaya kadar satıldıklarını kabul etmek istemediler, "Vardır Reis'in bir bildiği, Halep'i teslim etmez" diye düşündüler ancak Beşar Esad'ın Halep'e bizzat gidip askerleri ile kucaklaşmasının görüntüleri gelmeye başlayınca cenahta büyük bir vaveylâ koptu.
Kaynağı belli olmayan, en ucube işkence görüntüleri paylaşıp ağlamaktan sabaha kadar uyuyamadılar. Sosyal medya dün gece kan ağladı.
Reis'ten talimat gelmeyince abdest bile alamayan bu gürûh, adeta darmadağın oldu. Kimisi "Rus Büyükelçiliği'nin önüne yatalım" derken, kimisi "Halep'e gidip kendimizi patlatalım" teklifinde bulundu.
Sabahın 05'ine kadar twitterde yazışan Reisçileri takip ettim. Aralarında Tayyip Erdoğan'a karşı çok ciddi bir güvensizlik yaşayanlar var.Bazılarınız bunun temelsiz ve geçici olduğunu düşünebilirsiniz ama burada anahtar bir kelime var:
Ümmet.
Onlar şimdiye kadar Tayyip Erdoğan'ın ne yaptıysa ümmetin selameti için yaptığına inandılar. Zaten Suriye'ye de sünnileri şiilerin elinden kurtrmak için girmemiş miydik?
Türk kanı, Kürt kanı, Alevi, işçi, öğrenci, gazeteci vs. kanı dökülebilirdi ama Reis, ümmetin saç teline zarar gelse dünyayı yakardı.
Öyle inanıyorlardı..
Kendilerine göre Suriye ordusu dün gece Halep'te çocukları kesip kadınlara tecavüz ederken (ki doğru bilgi değil, aksine halk kutlama yapıyor) Reis Putin'in dizi dibinde uysalca sustu...
Şimdi içlerinde 1'den fazla beyin hücresi taşıyanlar şu soruyu da soracak:
"Peki Reis neden sustu?"
Biz yardımcı olalım:
Sustu çünkü korkuları onu Putin'in ve İsrail'in kucağına atmıştı.
Yıllarca kapısında beklediği Atlantik devletleri tarafından terk edildiğini görünce can havliyle Putin'e sığındı. Yargılanmaktan ve suçlarının ortaya çıkmasından korkuyordu, gidecek yeri kalmamıştı.
Ne millet, ne devlet, ne ümmet.
Kendisinden, servetinden ve ailesinden başka önceliği yoktu..
Onun bu zaafını iyi bilen Putin kartlarını akıllıca oynadı.
Ve henüz Mavi Marmara'nın şokunu atlatamayan Ak yiğitler, bir de Halep'le sarsıldılar.
Bu daha başlangıç,
Çok daha ağır gerçeklere hazır olun.
Hani Fethullah için artık "Meğer o bir şeytanmış, bilememişiz" diyorsunuz ya..
Aynısını başkaları için de söyleyeceksiniz.

Alıntı

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gerilla'dan Yeni Muhteşem Super (Halay Gowend Koçeri video izle HPG: Batman’da 2 Ajanı Cezalandırdık Çavuşoğlu’na ABD’de ‘başçavuş’ muamelesi "Mesele devlet olabilmek için bedel ödemek ise; Kürtler,10 devlete yetecek kadar bedel ödediler " 13 kasım 1960 AMÛDE Sineması katliamı ..