Reklamlar

Che dövmeli ünlü boksör: Eşkıya görmek isteyen aynaya baksın!

Almanya'nın Hamburg şehrinde yaşayan 76 kiloda "Kıtalararası Orta Siklet Şampiyonluk" kemeri sahibiDersim kökenli Kürt boksör İsmail Özen'den (35) TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın Che Guevara ile ilgili söylediği "eşkıya" sözüne sert tepki geldi.

Avrupa Postası’nın haberine göre, Alman medyasının ve kamuoyunun yakından tanıdığı boksör İsmail Özen, "TBMM Başkanı Kahraman, önce aynaya baksın gerçek eşkıyanın kim olduğunu görmek istiyorsa" dedi.

Dünya’ca tanınan Che Guevara'nın bir özgürlük savaşçısı olduğunu belirten İsmail Özen, sağ omzunda bulunan Che Guevara resimli dövmeyi 15 yaşından beri gururla taşındığını belirterek, TBMM Başkanı Kahraman'a yönelik şunları söyledi:

"Che'ye 'eşkıya' diyenler, gerçek eşkıyanın kim olduğunu çok iyi bilirler. O, ne Yavuz Sultan Selim ne de Tayyip Erdoğan gibi kendi halkına, yani yoksullara ve ezilenlere savaş açmadı. Che'ye "eşkıya" diyenler önce bir ayna bakmalı ve gerçeği görmelidirler. Bu sözün sahibi kendisine gelmelidir. Che, ezilen halkların barış ve kardeşliği için yaşamını feda ederek sadece Latin Amerika’da değil, tüm Dünya halklarının kalbinde unutulmaz bir iz bırakmıştır. Korkuları bundan dolayıdır"
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
SON DAKİKADA AMEDSPORUN MUHTEŞEM GOLÜ GALİBİYET