Halkın helal parasıyla yaptırdığı yüz milyonlarca liralık lüks sarayında Arnavutluk Cumhurbaşkanı Nişani ile görüşen Erdoğan’ın El-Bab ile ilgili konuşurken kullandığı “birkaç şehit” sözü, kamuoyunda tepkilere neden oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sarayında Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bujar Nishani ile bir araya geldi.Görüşmenin ardından yapılan ortak basın toplantısında soruları cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, El Bab’daki son durum hakkında şunları söyledi:

“Akşam saatlerinde Genelkurmay Başkanımızla görüştüm. Şu anda El-Bab tamamıyla Özgür Suriye Ordusu ve askerimiz tarafından kuşatma altındadır. Tabii DEAŞ artık orada son havliyle her türlü yola başvuruyor ve canlı bomba olarak, el yapımı bombalarla her türlü saldırıyı yapıyor. ”

BİRKAÇ ŞEHİDİMİZ OLDU
“Bu son kısımda tabii maalesef birkaç şehidimiz, yaralılarımız (gazi denir !) oldu ama artık  El-Bab’ın Halep’le olan yol hattı tamamıyla Özgür Suriye Ordusu ve askerin kontrolü altında. Temenni ederim ki El-Bab çok daha uzamadan tamamıyla düşer ve El-Bab’ın kendi insanı, halkı kendi topraklarına yerleşme imkanını bulmuş olur.”

Erdoğan’ın “birkaç şehit” sözü sosyal medyada tepkilere neden oldu.

———————————————-

EL BAB’DA NELER OLDU?
Suriye’de yürütülen Fırat Kalkanı harekatında Türk askerlerine yönelik terör örgütü IŞİD unsurları tarafından dün saldırılar düzenlendi. Saldırılarda 14 askerimiz şehit oldu 33 askerimiz de gazi oldu. TSK, 138 IŞİD’linin öldürüldüğünü duyurdu. Harekatta 14 Ağustos’tan bu yana verdiğimiz şehit sayısı ise 35‘e çıktı