Haber
23 Aralık 2016 ( 1626 izlenme )
Reklamlar

Fatih Tezcan, IŞİD'in infaz ettiği askerleri suçladı: Devlete ihanet ettiler!

Fırat Kalkanı operasyonunda esir düştükleri IŞİD tarafından yakılarak infaz edilen askerlerin yayınlanan son görüntülerine tepki gösteren yandaş "Bunlar gerçek Türk askeri değil" dedi.

Irak-Şam İslâm Devleti (IŞİD), El Bab yakınlarında kaçırdığı 2 Türk askerini infaz ettiği görüntüleri yayımladı.

IŞİD’in yayınladığı videoda Türk askerleri Sefter Taş ve Fethi Şahin’in yakılarak öldürülme görüntüleri yer alırken, El Bab’da rehin alınan Özel Kuvvetler mensubu Astsubay Kıvanç Kaşıkçı ile Muhammed Duran’ın başlarına kurşun sıkılarak öldürüldüğü belirtildi.

IŞİD'in yayınladığı infaz görüntülerinde askerler infaz edilmeden önce Erdoğan'ın Suriye politikası yüzünden bu durumda olduklarını söylüyorlar.

YANDAŞ'TAN O ASKERLERE AHLAKSIZ SALDIRI

IŞİD'in infaz ettiği askerlerin tehdit altında söyledikleri bu sözler, yandaş Fatih Tezcan'ı çıldırtmaya yetti. İslamcı gazeteci, attığı tweet'te o askerleri suçladı ve "Videoyla ilgili şimdilik şunları söylüyorum: Bir Türk Askeri'ni değil ölümle tehdit etmek, lime lime kessen de vatanına ihanet etmez. Eğer bir Türk Askeri devletine ihanet ediyorsa zaten 'GERÇEK' Türk Askeri değildir. İşin içinde görülenden başka mesaj ve mizansen vardır." diyerek infaz edilen askerlerin ölerek 'devlete ihanet ettiklerini' iddia etti.

İşte Fatih Tezcan'ın akıllara durgunluk veren o mesajları: 

-Karlov öldürüldükten sonra Rusya-Türkiye yakınlaşıyor. Ertesi gün DAEŞ 2 Türk Askeri'ni yaktığını iddia ediyor. ABD-İngiltere Stüdyoları...

-Videoyla ilgili şimdilik şunları söylüyorum: Bir Türk Askeri'ni değil ölümle tehdit etmek, lime lime kessen de vatanına ihanet etmez.

-Eğer bir Türk Askeri devletine ihanet ediyorsa zaten 'GERÇEK' Türk Askeri değildir. İşin içinde görülenden başka mesaj ve mizansen vardır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HDP'li Vekil İdris Baluken tahliye edild HÜDA-PAR Genel Başkanı: AKP Yalakalığında Sınır Tanımıyor YPG Mansurah'da 300 Metrelik Yüksek Gerilim Hattı Direklerine Çıkarak İşİT Bayrağını İndirdi... Hakkari Şemdinli Xapuşke Tepesine Eylem