Haber
01 Aralık 2016 ( 305 izlenme )
Reklamlar

TSK uçaklarının vurduğu 3 YPG'linin isimleri açıklandı.

Suriye’nin Rojava bölgesinde bulunan ve bir süre önce içerisinde YPG’nin bulunduğu Demokratik Suriye Güçleri (DSG) tarafından IŞİD’ten alınan Münbiç’te, TSK uçaklarının YPG hedeflerine yönelik gerçekleştirdiği hava saldırısında ölen biri Amerikalı, diğeri Alman iki gönüllü YPG’linin kimlikleri açıklandı. 


Menbiç Askeri Meclisi’nden yapılan açıklamada, 26 Kasım’da Türk Savaş uçakları tarafından gerçekleştirilen hava saldırısında Amerika Californiyalı ‘Robin Agıri’ kod adlı Michelle Israel ile Almanya Bielefeldli ‘Zana Civan’ kod adlı Anton SJK’nin yaşamını yitirdiği belirtildi. Söz konusu hava saldırısında yaşamını yitiren Israel’in Haziran 2016’da YPG’ye katıldığı, Alman SJK’nın ise Eylül ayında Suriye’ye gelerek YPG saflarına katıldıkları belirtildi. Her iki gönüllü YPG’linin daha sonra Menbiç Askeri Meclisi saflarına geçtikleri kaydedildi. (DHA)

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Peşmerge Derîn; Sonuna Kadar Gerillayı Destekliyoruz Skandal görüntü: Pusulalardaki 'Evet'e mührü 'Ooooh' diyerek bastı..! Son Dakika > Polis Gözetiminde Oy Gaspında YENİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI LÜTFEN PAYLAŞALIM YPJ savaşçilarinin eğitimi Avrupa televizyonlarinda.